Aktualności

IMG-20190618-WA0002

kontakt z naszym biurem ->661 606 094 (09.00-17:00)

0048661606094 – w godzinach 09:00-17:00 prosimy o używanie tego numeru telefonu, ponieważ mamy problemy z telefonem stacjonarnym.

Dzwoniąc na numer 0048607921348 dodzwonicie się zaś do Serwisu Rowerowego Pana Kuby, który od 5 lat najlepiej w Szczecinie naprawia rowery :) https://www.facebook.com/KubaSerwis/

13124698_1011066595613519_7340948730962025262_n

Kurier z dostawą „na dziś”

Dokumenty, paczki, materiał biologiczny, towar do Twojego Klienta? Wszystko to doręczymy tego samego dnia, na terenie Szczecina, Polski i całej Europy.

fot. Aurelia Kołodziej

MARSZAŁEK RADZI, MARSZAŁEK WYPOWIADA SIĘ!

 

Wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie,
gbur, buc i czaruś. Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta
frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu. Specjalnie dla was – wywiad z Marszałkiem!

 

* Na początek – co tam u Ciebie?

A dziękuję, jako-tako.

* Jak myślisz – dlaczego spędzamy przy Marszałku jedyną dziś wolną chwilę?

Bo to najlepszy zespół na świecie.

* Kolega złapał się na tym, że podczas słuchania Twojej płyty chciał podpalić Salezjanów przy pomocy lupy. Czy słuchacze, ich reakcje są dla Ciebie ważne?

Są ważne, jestem ich ciekaw. Ale też poza moją kontrolą zupełnie są, mogą wynikać z tysiąca innych czynników niż moja tfurczość. Dlatego też nie mogę w ogóle odnosić się do nich jakoś sensownie. Chcę poruszyć odbiorcę-słuchacza, ale nigdy nie wiadomo co w wyniku tego ruszenia w danej osobie się zrodzi. Na przykład, w tym wypadku konkretnym: czemu akurat lupą?

* Odbieram  Twoją twórczość tak:  „Marszałek pisducki one Man band” i „Konie” to zaprzeczenie i izolacja; gniew, targowanie się to „split” i” III”. Czy „Rdza” to depresja, czy pogodzenie się z życiem w Polsce?

No bardzo ładnie, piąteczka z polskiego za interpretację. I to ten właśnie problem, co wyżej wspominam: trudno mi komentować, to Ty odbierasz przecież i to, co Ci się wyda i wymyśli na ten temat, to Twoje. Ale spoko, zgadzam się z takim odczytaniem, że depresja i przytłoczenie. Ale nie w opozycji do pogodzenia się z życiem – raczej w połączeniu z tym godzeniem się.

* Które piosenki z Twojej najnowszej płyty były komponowane z myślą o układach tanecznych na TikTok?

Właśnie pracujemy z Januszem Józefowiczem nad 30 sekundowymi układami do singlowych numerów: „Zaraza” i „Tajemnice sukcesu”.

  • Czy zespoły takie jak Marszałek miały by w 2021 rację bytu bez portali społecznościowych ? Czy wszyscy  jesteśmy skazani na kontent, algorytm i ocenianie ?

No, jesteśmy. To znaczy, wiadomo, zawsze możemy sobie zostać buntownikami, zamieszkać w dziczy i kontestować rzeczywistość. Ale jeśli chcemy funkcjonować jakoś ponad zaspokajanie podstawowych potrzeb, czyli jeść-pić-spać-wydalać, to chyba jesteśmy skazani na wytwarzanie i konsumpcję kontentu.

*Utwór  „Wiszę”  w prosty sposób tłumaczy mechanizmy związane z rynkiem kredytowym. W jakim wieku nasi milusińscy powinni zapoznać się z płytami Marszałka, aby w pełni skorzystać z ich walorów edukacyjnych?

 „Wiszę” raczej nic nie tłumaczy, to podsłuchana krótka uwaga kogoś przed odebraniem połączenia telefonicznego. A bombelki lepiej żeby nie słuchały, sam mam dwa i nie puszczam swoich nagrań. A w innych kaszlę w miejscu bluzgów, jak słuchamy czegoś w aucie. No, powiedzmy, że w wieku 14-15 lat to mogą już z walorów korzystać, wtedy to i tak bitwa o czystość języka już przegrana.

  • Pierwsza płyta Organka zawiera wiele nawiązań do twórczości Marszałka. „O matko” można śmiało uznać za kontynuację „Powiedz zaraz mamie”. Marszałek zaś na płycie „Rdza” wyraźnie skłania się ku burczącej elektronice, jak Organek na singlu „Pogo”. Przypadek?

No, pewnie zgapia ode mnie. Nie wiem, nie kojarzę zbytnio twórczości Organka, tylko taki jeden klip, co ziemniaki obiera i tam nawet spoko piosenka jest.

* Zostałeś w domu? Czy „Rdza” to jedna z wielu polskich płyt robionych na muszli klozetowej, w kuchni pod stołem i podczas nielegalnych wyjść na zewnątrz  w okresie kwarantanny?

Nie, nie na muszli, tylko w piwnicy magazynu nr 7 w Wolnym Obszarze Celnym w szczecińskim porcie. Na dodatek w sierpniu ubiegłego roku, więc nie wymagały warunki atmosferyczne chowania się we wnętrzach. Czyli maksimum wolności, jak na obecnie panujące warunki.

  • Czy to prawda że Janne Michele Jarre zgrał na „Rdzy” na klawiszu ?

Na pianinie bardziej, czuliśmy Jego obecność w pomieszczeniu, gdzie nagrywaliśmy z Kostkiem Usenką partie klawiszowe. Wszedł w dłonie Kostka, który po francusku poinstruował mnie, jak mam trzymać rejestrator i  Żan Miszel potem zagrał jego rękoma. Wcześniej odprawiliśmy obrzęd staromasoński, prosząc o oświecenie.

* Bowie często pojawia się w Twoich tekstach. Czy „Rdza” to Twój „Low”?Czy szykujesz już „Let’s dance”?

A żebyś wiedział! Zacząłem ostatnio słuchać dużo techniawy i następna płyta na pewno będzie mocno utaneczniona.

fot. Aurelia Kołodziej bw

MARSZAŁEK WYPOWIADA SIĘ PO RAZ DRUGI!

* Płyta „rdza” kończy się smutną konkluzją, że „tutaj jest jak jest”. W Którą stronę jest jak jest? Bardziej, czy mniej?                

Mniej niż zero, nawiązując do twórczości Jana Bo, współodpowiedzialnego za tą smutną konkluzję.

*Jesteś tak i znany i popularny, a musiałeś  zmienić nazwę projektu. Czy miało to związek z problem z wymową jej drugiego członu przez niektórych fanów, czy były inne powody?

Problem, prócz tego przeinaczania, o którym wspominasz, był też w tym, że nazwa miała jeszcze trzeci, czwarty i piąty człon. Za długa była.

*”nie ma zysku to ci się nie opłaca” Śpiewał Grzegorz Skawiński w Kombi. Czy z zysków ze Spotify żyjesz swobodnie, jak Piernikowski (ex Syny)?

Ha, zyski ze spotifaja przejmują moi wydawcy. Ale nie zauważyłem, żeby zaczęli jeździć bentlejami. Ale tak, strimy to pasożytnictwo niezłe, pośredniczą tylko, nic nie wytwarzają, a właściwie wszystko zżerają.

  • Chciałbym zapytać o Twoja wcześniejszą twórczość. Poziom frustracji i złości na płycie III jest bardzo duży. Czy miałeś już  pozwy od Ordo Juris, Fideli Defensor, inne kłopoty związane z tym,  że Twoja  muzyka powoduje zachowania autodestrukcyjne?

Ordo Chujis. Nie, nie miałem. Jak jeszcze miałem Pizdudski w nazwie, to miałem jakieś próby czepialstwa, ale ze strony działaczy partyjnych, to wiadomo, tacy wszystko zrobią, żeby choć przez chwilę ktoś na nich zwrócił uwagę.

  • Bywa, że pobłażliwe wypowiadasz się o coverbandach. Jak się to ma do Twojej działalności w zespole Pomorzanie, w dość nieudolny sposób odtwarzającej doskonale znane szerokiej publiczności przeboje Chochołów czy też Polan?

Jak robiliśmy Pomorzan, to ani Chochoły ani Polanie ani Kawalerowie i inne Czarne Golfy nie były zbytnio znane. My trochę chcieliśmy ich przywrócić do pamięci, bo sami dopiero co się zapoznaliśmy z tymi zespołami. Tzn, wiadomo, można uznać, że sobie tylko tym mordę wycieramy, ale trochę edukacyjni byli Pomorzanie. Poza tym powstały też autorskie numery, więc tacy do końca coverowi nie byliśmy. Ja się pobłażliwie wypowiadam o takich kapelach, co grają tylko Metallicę, albo tylko Led Zeppelin. Że udają jakiś tam swój ulubiony zespół, to śmieszne jest.

  • Niektóre środowiska dokonały ostatnio śmiałego, może trochę wulgarnego, ale szczerego coming-out. Na ścianach  pojawiły się napisy, w których informują, że chcieli by „jebać pedałów”. Czy włodarze Szczecina mogą wesprzeć ich w jakiś sposób  ? 

Hm, no nie wiem. Może taką budkę by postawili, najlepiej w parczku tym na Więckowskiego, za kościołem, ja tam mieszkałem w dzieciństwie, Park Pedała nosiło to nazwę nieoficjalną na podwórkach. I oni mogliby się w tej budce spotykać, na zachętę można by ją pomalować w Pogoń i krzyże.

  • Co powiesz na kampanię reklamową Orlena, zestawiającą wizerunek Roberta Kubicy z cyfrą 88. Czy to wyciągnięcie dłoni do fanów Honoru, Konkwisty 88 czy Legionu Twierdzy Wrocław  miało marketingowe uzasadnienie? Czy już czas żeby  muzyka patriotyczna, narodowa tego typu miała większy udział w mediach publicznych (marek ierocki w Tel expresie, sylwester z tvp1)?

Śmichy chichy niby, ale ja to widzę, bez kitu. Przecież taką próbą stworzenia takiego produktu – rolniczego metalo-rocka z patriotycznym wsadem – był ten zespół Contra Mundum czy jakoś, co dostali dotację na trasę po Anglii, żeby sławić bohaterów, tylko nikt nie przyszedł na te koncerty. Bo nie wezmą raczej oryginalnego Honoru, tak wprost to chyba nie pojadą, że ‘palić Żydów’. Chociaż, jeszcze parę lat temu też nie potrafiliśmy sobie wyobrazić takiej paździerzowej propagandy, jaka obecnie jest standardem.

* Czy jako Świadomy Obywatel poparłbyś  pomysł, aby zamiast zabierać rodzicom dzieci wykazujące dewiacje LBGT, poddawać je zabiegowi lobotomii. Mogły by wtedy zostać z rodziną, wykonywać proste czynności.

Każdy świadomy obywatel winien poddać się takiemu zabiegowi, jeśli chce bezboleśnie mierzyć się z rzeczywistością.

* Na koniec chciałbym Cię spytać o ważną rzecz. kolega wciąż przysyła mi zdjęcia z okolic Stavanger. Jak mam się z tym czuć?

Nie wiem. A jak się z tym czujesz?

Obszar załączników

 

25961227-a-illustration-of-bicycle-store-owner-in-his-bike-repair-shop

Serwis rowerowy Pana Kuby

Pan Kuba sugeruje – naprawcie rower, zanim zacznie się sezon. Teraz jest dobry czas – części są dostępne, a czas oczekiwania zdecydowanie krótszy niż w kwietniu czy maju. Serwis mieści się w naszym biurze – na ulicy Rapackiego 3/4c w Szczecinie ( 5 metrów za Żabką) i ma świetne opinie na google – zobaczcie sami:)  Zapraszamy!

parcel-single

Szczyt paczkowy=przesyłki w trybie przetargowym

Mili Państwo,

Informujemy, że 100% gwarancji dostawy na następny dzień roboczy w kurierskich przesyłkach krajowych daje tylko wysyłka przesyłki w trybie „przetargowym”.

Tryb „przetargowy” daje pełną kontrolę nad przesyłką, pewność dostawy i bezpośredni kontakt z kurierem dysponującym w danym czasie przesyłką. Cena wysyłki  paczki w trybie „przetargowym” odbiega od ceny standardowych przesyłek i jest ustalana indywidualnie. Trzeba jednak pamiętać, ze w przypadku najpilniejszych przesyłek warto zapłacić więcej i mieć pewność dostawy, ponieważ jest to usługa kurierska najwyższej jakości.

 

#solidnykurier #expresowe #przesyłkimedyczne #przesyłki#ekspresowe #szczecin #przetarg#przesyłki przetargowe

 

 

adi pod rsm

Pomagamy w pracy zdalnej

Jesteśmy Waszym łącznikiem, mostem, sprawiamy, że praca zdalna jest tak łatwa jak zwykła praca w biurze. Przewozimy niezbędny sprzęt, dokumenty, materiały między centralą waszej firmy a pracownikami pozostającymi w domu. Dostarczamy dokumenty do sądów, urzędów, instytucji na terenie Szczecina, Polski i Europy. Dostarczamy  materiały i produkty do Waszych kontrahentów.

Jednym słowem – zrobimy wszystko, abyście mogli bezpiecznie pozostać w domu. Dbajmy o siebie!

IMG_20181002_152400_170

Nawrzucaj nam w system

Kochani,

Informujemy, że od 1 listopada zamówienie kuriera możliwe będzie tylko przez system dostępny na naszej stronie internetowej.  Zlecenia telefoniczne i mailowe będą przyjmowane tylko od klientów jednorazowych.

Jeśli nadal nie korzystacie z systemu – czym prędzej napiszcie nam maila na biuro@goniec.szczecin.pl – wyślemy Wam login i hasło.

Dziękujemy za zrozumienie!

13124698_1011066595613519_7340948730962025262_n

Dostawa kurierem tego samego dnia!

Goniec oferuje dostawy przesyłek kurierskich z dostawą tego samego dnia  na terenie Szczecina, Polski i Europy. Dysponujemy flotą samochodów, rowerów dostawczych oraz kurierami rowerowymi – tak aby szybko i bezpiecznie dostarczyć każdą przesyłkę – od koperty po paletę!

Jesteśmy licencjonowanym operatorem pocztowym wpisanym do Rejestru Operatorów Pocztowych – daje to Państwu pewność i gwarancję wysokiej jakości obsługi w każdej sytuacji.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

#goniec #szczecin #sameday #samedaydelivery #samedaydeliveryszczecin #kurier #przesyłka #kurierlokalny #kurierlokalnyszczecin #kurierzy #kurierzylokalniszczecin #express #x-press #x-presscouriers #x-presscouriersszczecin #motogoniec #moto #www.x-press.com.pl #motogoniec.pl

adi pod rsm

Szczecin<->Niemcy

Przesyłki do Berlina czy na pocztę do Niemiec (Locknitz) to nie problem! Cały czas możemy przekroczyć granicę bez kwarantanny. Dostarczamy przesyłki do i z Niemiec w serwisie dedykowanym  (dostawa w najkrótszym możliwym czasie) i standardowym (czas dostawy 2-4 dni roboczych).

Nadajemy także przesyłki na pocztę w Niemczech. Jeśli prowadzisz sprzedaż na ebay.de lub amazon.de możesz wysłać nam oetykietowane przesyłki zbiorczo, a my nadamy je w Niemczech.

Proste:))

 

 

#goniec #szczecin #niemcy #granica #kwarantanna #przesyłkidonieniemiec #przesyłki #do #niemiec #kurier #przesyłkidoberlina #przesyłkizberlina #dostawa #dostawaszczecin #dowóz #dowózszczecin #sameday #same-day #samedayszczecin #same-dayszczecin #trasnportexpresowy #kurierdedykowany #dedykowany #kuriermiesjski #miejski #moto #motogoniec